Bankéři jdou do škol!

A 19. 10. 2017 Vás naučí, jak si své peníze ochránit v on-line prostředí.

Najdete nás na Facebooku , InstagramuTwitteru #bankeridoskol

 
 
 

O projektu

Bankéři do škol logo

Každý má právo dozvědět se, jak si své peníze může ochránit sám. V dnešní on-line době heckerské je to neobyčejně složité.

V říjnu 2016 se uskutečnil třetí ročník vzdělávacího projektu Bankéři jdou do škol. Jistě Vás také zajímá, jak taková přednáška vypadala. Podívejte se na ni očima youtubera.

Video – Vaďák, listopad 2016

„Bankéři jdou do škol“ je projekt České bankovní asociace, která se tímto snaží o osvětu a edukaci mladých lidí denně se pohybujících v on-line prostředí.

Projekt, postavený na osobních setkáních manažerů z bank se studenty, je realizován od roku 2014. Studenti tak mají jedinečnou příležitost diskutovat s bankéři o tom, jak se bezpečně pohybovat v on-line prostředí, jak rozpoznat kybernetický útok a jak jsou na internetu zabezpečeny banky.

Co na předchozí ročníky říkali bankéři?

Pavel Kavánek, předseda dozorčí rady ČSOB

„Se studenty jsem strávil dvě velmi zajímavé hodiny. Na jedné straně mě mile překvapilo, jak dobře jsou informování o aktuálním dění v bankovním sektoru, a na druhou stranu nemile to, že si stále řada z nich není vědoma hrozeb, které na ně čekají v prostředí internetu.“Pavel Kavánek, předseda dozorčí rady ČSOB

Jakub Dusílek, člen představenstva a ředitel divize Global Banking Services, UniCredit Bank

„Téma bankovní bezpečnosti, hackerů a kybernetické kriminality bylo pro studenty něco nového, užitečného a zajímavého. Každý je uživatelem nějakého chytrého zařízení a pohybuje se v digitálním světě.“Jakub Dusílek, člen představenstva a ředitel divize Global Banking Services, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

A jak je hodnotili učitelé a studenti?

Celá přednáška byla nabita informacemi a klidně by mohla trvat déle. Moc děkujeme panu Höbarthovi, že mezi různými obchodními jednáními zavítal i k nám na GTM.

V druhé části přednášky jsme na základě videa o bezpečnosti internetového bankovnictví diskutovali o budoucnosti internet bankingu. Video o inspektorovi v nesnázích určitě stojí za zhlédnutí. Na závěr jsme dostali tipy, jak se chovat bezpečně (nejen) na internetu během finančních transakcí. Například měnit si pravidelně hesla a PIN a neotevírat e-maily od neznámých odesílatelů.
(Zdroj: Web Gymnázia TM)

Ukázková hodina o bankovnictví na poděbradském gymnáziu se účinkem určitě neminula. Nymburskému deníku to potvrdili i sami studenti. „Je fajn, že nám o tom někdo povídá přímo z pohledu té banky. Je to jiné, než když 
o tom čteme v učebnici. A je to příjemná, taková neformální přednáška," shodly se studentky oktávy Klára Brodská a Eva Maršalová.
(Zdroj: Nymburský Deník)

Video – reportáž z přednášky (TV Relax)

Zobrazit víc informací o projektu

 

Pobavte se

Nebezpečí a nástrahy číhají všude. Tím více to platí o on-line prostředí, kde nikdy nevíte, kdo nebo co se skrývá na druhé straně – falešný kamarád na facebooku či nevyžádaný email s „virovým překvapením“. Pojďte si to na vlastní kůži prožít s v našich videích.

  • Inspektor v nesnázích: Důležité upozornění Inspektor v nesnázích: Důležité upozornění
  • Inspektor v nesnázích: Skrytá identita Inspektor v nesnázích: Skrytá identita
  • Inspektor v nesnázích: Bílý kůň Inspektor v nesnázích: Bílý kůň
  • Inspektor v nesnázích: Nebezpečné viry Inspektor v nesnázích: Nebezpečné viry
  • Inspektor v nesnázích: Neznámý odesílatel Inspektor v nesnázích: Neznámý odesílatel
  • Inspektor v nesnázích: Osobní data Inspektor v nesnázích: Osobní data
  • Inspektor v nesnázích: Důvěrné údaje Inspektor v nesnázích: Důvěrné údaje

Zapojte se

Pokud se chcete do našeho projektu přihlásit, vyplňte jednoduchý formulář s kontaktními informacemi. Následně se s Vámi spojíme a domluvíme spolu další podrobnosti.
Vaše dotazy pište na email info@bankeridoskol.cz.

 
 

Kontakt

Česká bankovní asociace, Vodičkova 30, 110 00 Praha 1